2 lutego 2019 - Kapliczki, krzyże, pomniki

KAPLICZKI KRZYŻE KOŚCIOŁY POMNIKI AKTUALNOŚCI
INNE CIEKAWE OBIEKTY W POWIECIE GARWOLIŃSKIM
Kazik Paciorek
Przejdź do treści

2 lutego 2019

Białoruś 2019
 Polska Fundacja Kościuszkowska w dniach 2-5 lutego 2019 r. zorganizowała podróż historyczną na Białoruś dla uczczenia 273 rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki i 225 rocznicy Insurekcji.
 Było nas ponad 30 osób z całej Polski. Byliśmymy w miejscu urodzin Tadeusza Kościuszki w Mereczowszczyźnie oraz zwiedzaliśmy wiele miejsc związanych z historią i kulturą polską. Z powiatu garwolińskiego było nas 6 osób.
 4 lutego, w dniu urodzin Tadeusza Kościuszki, Białorusini urządzają duże święto państwowe. Obecni są m.in.: ambasadorzy USA, Szwajcarii, Ukrainy i inne VIP-y. Jestem systematycznie od 2015 roku.
 Popsuł mi się wyświetlacz w aparacie fotograficznym. Także wizjer działał na 50%. Ostrość ustawiałem z pamięci, dlatego część zdjęć ma słabszą jakość.
 RADZYŃ PODLASKI – pałac Potockich; z Radzyniem była  związana Anna Sapieżyna z Zamojskich – wcześniej wielka odwzajemniona miłość Tadeusza Kościuszki; w październiku 1794 roku konwój z jeńcami spod Maciejowic jechał przez Radzyń do Kijowa a następnie do Petersburga. Zdjęcia u dołu.
 SKOKI - zespół pałacowy w dawnym majątku Niemcewiczów zbudowany w latach 70 XVIII wieku, (w starym dworze urodził się Julian Ursyn Niemcewicz) – obecnie Muzeum Juliana Ursyna  Niemcewicza i jego rodziny.
 SKOKI – BAL KARNAWAŁOWY W PAŁACU NIEMCEWICZÓW. Przyjazd, zdjęcia u dołu.
 SKOKI – BAL KARNAWAŁOWY W PAŁACU NIEMCEWICZÓW. Tańce, zdjęcia u dołu.
SKOKI – BAL KARNAWAŁOWY W PAŁACU NIEMCEWICZÓW. Poczęstunek, zdjęcia u dołu.
Cofnij do strony głównej          Cofnij do wyjazdy
Wróć do spisu treści