OSP Niepokalanów - Kapliczki, krzyże, pomniki

KAPLICZKI KRZYŻE KOŚCIOŁY POMNIKI AKTUALNOŚCI
INNE CIEKAWE OBIEKTY W POWIECIE GARWOLIŃSKIM
Kazik Paciorek
Przejdź do treści

OSP Niepokalanów

Inne wyjazdy

9 marca 2014 roku z druhem Mieczysławem Jańcem z OSP Garwolin oraz Michałem Zwierzem naczelnikiem OSP Leszczyny odwiedziliśmy druhów w habitach, by ich zaprosić na 50-lecie OSP Gończyce.
 OSP Niepokalanów. Straż zrzeszona w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Adres: ul. O. Maksymiliana Kolbego 5, 96-515 Teresin.
 Specyfika tej jednostki związana jest z powołaniem zakonnym, ponieważ wszyscy należący do niej są braćmi zakonnymi. Ochotnicza Straż Pożarna jest jedną z form apostolstwa oraz wypełnienia przykazania miłości bliźniego. Św. Maksymilian Kolbe w rozmowie z braćmi powiedział: "To, co otrzymujemy od ludzi, nie jest nasze, dlatego też musimy czuwać, aby się coś nie zniszczyło. Dobrze byłoby pomyśleć i stworzyć coś w rodzaju straży". Polecono tę sprawę br. Salezemu Mikołajczykowi. Część sprzętu pożarniczego zrobili bracia sami, resztę dokupili dzięki ofiarności okolicznych ludzi. Wreszcie przybył do Niepokalanowa instruktor pożarniczy i tak straż zakonna została założona w 1931 r.

Cofnij do strony głównej          Cofnij do wyjazdy
Wróć do spisu treści