sobota - Kapliczki, krzyże, pomniki

KAPLICZKI KRZYŻE KOŚCIOŁY POMNIKI AKTUALNOŚCI
INNE CIEKAWE OBIEKTY W POWIECIE GARWOLIŃSKIM
Kazik Paciorek
Przejdź do treści

sobota

Imprezy 2018 > Maciejowice sympozjum
 Jak co roku, na początku października odbyły się kolejne obchody kościuszkowskie w powiecie. Sypozjum szkolne odbyło się w Garwolinie w piątek. W sobotę uroczystości były przy Kopcu Kościuszki a w niedzielę, w Maciejowicach odbyło się XXXV Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie. Poniżej zdjęcia z soboty 6 października 2018 roku z komentarzem.
 W lipcu panowie Krześniak i Węgrzynek byli w Syberii. Odnaleźli tam grób ks. Józefa Budzyńskiego, inicjatora usypania Kopca Kościuszki w Krępie. Zdjęcia z przygotowań do uroczystości u dołu.
 Panowie przywieźli ziemię z grobu  ks. Budzyńskiego. Ks. Szarek, dziekan z Łaskarzewa, przedstawił krótki życiorys i zasługi wikariusza zmarłego na Syberii a także odmówił modlitwę. U dołu.
 Ziemia z mogiły została złożona w wygrawerowanym, szklanym pojemniku i zakopana w Kopcu. Na wierzchu został postawiony kamień z okolicznościowym napisem. Pojemnik zasypywali uczestnicy obchodów. U dołu.
Podziękowania dla Adriana Pogorzelskiego, u dołu.
Złożenie kwiatów u dołu.
Końcowa modlitwa i pamiątkowe zdjęcia u dołu.
 Po uroczystości zapalono ognisko. Można było zjeść kiełbasę. Grałem na gitarze, dlatego jest mało zdjęć, u dołu.
Na ognisku, prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu, Radek Matusiewicz, przebrany za kozaka, pokazał niesamowity kunszt we władaniu szablą. Nagrałem występ. Na zdjęciach nie widać szabli, bo za szybko chodziła w rękach mistrza. U dołu.
Ostatnie zdjęcia u dołu.
Wróć do spisu treści