wtorek - Kapliczki, krzyże, pomniki

KAPLICZKI KRZYŻE KOŚCIOŁY POMNIKI AKTUALNOŚCI
INNE CIEKAWE OBIEKTY W POWIECIE GARWOLIŃSKIM
Kazik Paciorek
Przejdź do treści

wtorek

Dolny Śląsk 2018
 We wtorek rano, po śniadaniu i spakowaniu się pojechaliśmy zwiedzać twierdzę kłodzką. Kłodzko miasto w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu kłodzkiego i gminy wiejskiej Kłodzko. Miasto ma 27 273 mieszkańców (2017). Bastionowa twierdza na miejscu wcześniejszego zamku z 1577, przebudowanego w latach 1680–1702, w największym stopniu rozbudowana przez króla pruskiego Fryderyka II Wielkiego.
U dołu, przemarsz do twierdzy.
Twierdza początek, u dołu.
 Podziemna część twierdzy to labirynt, zwiedzaliśmy ciasne korytarze. W pewnym miejscu śliśmy korytarzem wysokości 1 metra. przeszła nas połowa, u dołu.
Zwiedzanie części nadziemnej, u dołu.
Spacer po Kłodzku. U dołu.
 Obiad zjedliśmy w trasie, w resteuracji "Kmicic" w Praszce. Praszka (niem. Praschkau) – miasto w Polsce, położone w województwie opolskim, w powiecie oleskim, w gminie Praszka, której jest siedzibą, nad rzeką Prosną. Historycznie Praszka należy do ziemi wieluńskiej. W dwudziestoleciu międzywojennym miasto należało do województwa łódzkiego. W 1945 ponownie należało do reaktywowanego województwa łódzkiego. W latach 1975–1998 miasto należało administracyjnie do województwa częstochowskiego.
 Według danych z 30 czerwca 2008 miasto liczyło 8150 mieszkańców. U dołu.
Jeszcze przerwa pół godziny z kolacją i gitarą. O 22.00 byłem w domu.
Cofnij do strony głównej          Cofnij do wyjazdy
Wróć do spisu treści